Speciality Instructor

sudaspecialitySık dalış yapmak, yeni sualtı becerileri kazanmak, yeni ortamlarda aktiviteyi sürdürebilmek tam yapılaşmış dalıcı olmak için anahtar kavramlardır. Speciality programları, PADI eğitim sistemi içinde dalıcıları, farklı ilgi alanları ile aktif dalışa davet eder. Eğitmen olarak görevimiz tam yapılaşmış dalıcılar yaratmaktır. İleri eğitim ve özellikle Speciality Programları işte bu yapılaşmanın harcını oluşturmaktadır.

Çoğu eğitmen speciality kurslarını satmayı zor zanneder. Aslında bu, sizin davranış stilinize ve pazarlama stratejinize bağlıdır. Başlangıç programlarında, ileri eğitimin tohumları atılır. Öğrenci bu programları okur ve duyar. Bu nedenle, ileri eğitimin gerekli olduğunu bilen adaylarla muhatap oluruz. Buna karşın öğrencilerimizin speciality programlarına geçişindeki güçlük yanlış stratejiler sonucu gerçekleşir. Pek çok eğitmen speciality eğitmeni olmak için direk PADI ye başvurur. Bu en ucuz yöntem olabilir ama Course Director’ ün pazarlama tecrübelerinden yoksun kalırsınız.

Direk başvuru PADI sistemi içinde ön şartlar yerine getirildiği taktirde yakın çevresinde Course Director’üne ulaşılamayan bölgeler için açık bırakılmış bir kapıdır. PADI eğitim felsefesinin tavsiye ettiği metod Speciality Instructor programlarının Course Director tarafından düzenlenmesidir. Özellikle Speciality Programlarında Course Director’ünün en önemli görevlerinden biri pazarlama stratejileri üzerine edindiği tecrübelerini sizlerle paylaşmaktır. Speciality Instructor programı size, eğitim vereceğiniz dallarda hem konuyu derinlemesine anlamanızı sağlayacak hem de pazarlama konusunda tecrübe kazandıracaktır.

sudasi