Open Water Scuba Instructor

sudaowsiOpen Water Scuba Instructor: Sertifikaya yönelik PADI programlarını Scuba Diver’dan başlayıp Divemaster dahil verebilme yeterliliğini PADI üyesi bu seviye ile kazanır. Asistan Eğitmenlere açık olan bu program, adayın bağımsızca düzenliyeceği kurslara yatkınlığını arttırma üzerine kuruludur. Aday PADI ileri eğitim felsefesi ve düzenliyeceği kursların yapısı, hedefleri, kurs içi standartları üzerine eğitilir. Düzenliyeceği programlar üzerine uzmanlaşması Workshop’lar la sağlanır.

Sadece PADI Course Director tarafından açılabilen bu programda, adayın program kriterlerine ulaşması doğrultusunda kurs tamamlanır. Fakat adayın OWSI seviyesi alabilmesi için sadece bu yeterli değildir. Kurs sonunda ayrı bir değerlendirme aşaması vardır. Performans gereklilikleri yerine getiren aday IE ( Instructor Exam )’ye katılabilme hakkı kazanır.

Instructor Exam Direk olarak PADI’de görevli Instructor Examnier’lar tarafından gerçekleştirilir. Bu doğrultuda Course Director Eğitmen Adayını hazırlayan kişidir. Hiç bir şart altında, hiçkimse bir kişiye PADI eğitmen sertifikası veremez. OWSI, ancak ve ancak başarılı IE sonrası kazanılan bir seviyedir.sudagopro