Sancar Uguryol

Sancar-Uguryol-CD•1964 Newyork doğumlu.

•1987 de PADI International College’dan Dalış Eğitmeni olarak mezun oldu. Profesyonel ileri eğitimine devam ederek 1993 te Medic First Aid Instructor, 1995 te IDC Staff Instructor ve Master Instructor seviyelerini aldı.

•1997 yılı itibari ile Course Director ve Medic First Aid Instructor Trainer seviyelerine yükseldi. 2003 yılında EFR(Emergency First Response) Instructor Trainer oldu. Halen Türkiye’de aktif olarak görev yapan 5 PADI Course Director ‘ünden biri. Arama Çıkartma Dalışı, Batık Dalışı, Bilimsel İnceleme Dalışı, Derin Dalış, Gece Dalışı, İlkyardım Oksijen Kullanımı, Kuru Elbise Dalıcısı, Navigasyon Dalışı, Nitrox Dalışı, Sidemount ve Yarı Kapalı Devre -SCR- Dolphin, Ocean Reef Full Face Mask with Communication (Haberleşmeli) Tam Yüz Maske üzerine uzmanlıkları var. 1500’in üstünde dalıcı ve tıbbi ilkyardımcı, 500’ün üstünde Dalış Lideri, Asistan Eğitmen, Uzmanlık Eğitmeni ve 500’e yakın Dalış Eğitmeni ve Tıbbi İlkyardım Eğitmeni yetiştirdi.

•”Av Doğa ve Silah Dünyası”, “Yatch”, “Yatching Türkiye”, dergilerinde, yayın kurulu üyeliği ve yazarlık yaptı. Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi’nde görev aldı. Arkeolojik Sualtı Kalıntılarını Koruma Girişiminde aktif faaliyet yürütmektedir. “Hamtaşın Derinliklerden Zirveye Yolculuğu” adlı ekspedisyonun proje yöneticiliğini yapmıştır. Halen ülkemizde yürütülen doğa koruma araştırmalarına katılmakta olup Ormanın Hazineleri bloğunun kurucusudur. Likya Yolu üzerine araştırma ve çalışmaları bulunan Sancar Uğuryol İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu olup, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümü’nden tezli yükseklisans (MA) derecesine sahiptir.