Open Water Diver

padi-emblem-open-water-diverDalışı öğrenmek zor değildir fakat yapmaya değer tüm aktiviteler gibi biraz zaman ve çaba gerektirir. PADI Açık Deniz Dalıcı Kursunun üç bölümü de çok hoşunuza gidecek: Bilgi Geliştirme, Sığsu dalışları ve Açık Deniz dalışları

Müfredatla;

PADI Açık Deniz Dalıcı Kursu inanılmaz derecede esnek ve performansa dayalıdır. Bunun anlamı PADI Dalış Merkezi veya Rizortunuz ne kadar hızlı ilerlediğinize bakarak programı geniş bir müfredat çeşitliliği ve tempo içinde sunabilir. Sığ ve açık deniz dalışlarınızı üç veya dört gün gibi kısa bir süre içinde tamamlamanız mümkündür. (manueli kendiniz daha önceden okumalı ve videoyu seyretmiş olmalısınız.)

Ancak bir çok insan daha yavaş bir müfredatı tercih etmektedirler. Müfredatları öğrenmek veya özel veya yarı özel kurslar için Yerel PADI Dalış Merkezi veya Rizortunuzla temas kurun.

1. Bilgi Geliştirme – bu size temel prensip ve prosedürleri tanıtır. Basıncın vücudunuzu nasıl etkilediği, en iyi ekipman nasıl seçilir ve dalışları planlarken dikkate alınması gerekenler gibi şeyleri öğrenirsiniz.

Bilgi Geliştirmeyi PADI Açık Deniz Dalıcı Manuel’inin beş bölümünün herbirini okuyarak ve aynı anda PADI Açık Deniz Dalıcı video’sunu (öğreneceğiniz becerileri de önceden gösterir)seyrederek kendi kendinize tamamlarsınız. Eğer kişisel bilgisayarınızla öğrenmek isterseniz PADI Açık Deniz Dalıcı manuel ve video’sunu bir arada CD-ROM olarak alabilirsiniz. Her bölümde öğrendiklerinizi eğitmeninizle kısaca gözden geçirir ve tam olarak öğrendiğinizden emin olmak için kısa bir test olursunuz. Kursun sonunda bütün anahtar konseptleri ve fikirleri öğrendiğinizden emin olmak için sınav olursunuz.

2. Sığ Su Dalışları – dalışın tamamı bundan ibarettir. Temel scuba becerilerini bir havuz veya havuz benzeri bir ortamda geliştirirsiniz. Burada ekipmanınızı hazırlamaktan, başınızı sudan çıkarmadan maskenizi kolayca boşaltmaya kadar herşeyi öğreneceksiniz. Burada gerekli olması durumunda kullanmak için hava kaynağı paylaşmak gibi acil durum becerilerini de öğreneceksiniz. İlaveten bazı oyunları oynayabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve iyi zaman geçirebilirsiniz

Her biri diğerinin üstüne kurulu beş sığ su dalışı vardır. Açık denizde ihtiyacınız olan beceriler bu beş dalışlık kursun üstüne kuruludur.

3. Açık Deniz Dalışları – sığ su dalışlarınızdan sonra siz ve arkadaşlarınız PADI Eğitmeninizle eğitimlerinize bir dalış sitesinde açık deniz dalışlarıyla devam edersiniz. Bu herşeyi biraraya getirerek eğlendiğiniz ve sualtı macerasını kursun başlangıç seviyesinde tam olarak tecrübe ettiğiniz andır. Bu dalışları yaşadığınız yerin yakınında veya tatilde egzotik yerlerde yapabilirsiniz.