Instructor Development Course Staff Instructor

MSDT seviyesindeki PADI üyelerine açık bu programda IDC Staff Instructor adayları Eğitmenlik programında Course Director’e lojistik, eğitsel ve değerlendirme yönlerinden destek vermek üzere hazırlanırlar.

Standart IDC öncesi 2 günlük bir programla PADI Standartları, PADI Eğitim Felsefesi, Rehber Danışmanlık ve Değerlendirme Kriterleri üzerine uzmanlaştırılan adaylar komple bir IDC’ye gözlemci olarak katılarak Eğitmen Yetiştirme Programına olan deneyimleri arttırılır. Eğitmen adaylarının hazırladıkları ders anlatımları Course Director’le birlikte puanlarlar. 3 Bilgi Yapılaşması ve Havuz Ders Anlatımı sunularından en az 2.sinde 0.4’lük ve 3 Açık Deniz Ders Anlatımı sunularının en az 2.sinde 0.5’lik kontrol skor farkına ulaştıklarında program tamamlanır.

IDC Staff Instructor seviyesine ulaşmış PADI üyeleri ikinci IDC programı başlanğıcı ile Course Director gözetiminde Eğitmen adaylarına ders anlatma ve not verme hakkını kazanırlar. PADI Eğitim Sistemindeki en yüksek Eğitmenlik seviyesi olan Master Instructor olabilmek için ön şartlardan biri en az 3 IDC Staff programına katılmaktır.